piątek, 16 października 2009

Kilka słów o naszych artystach


Waldemar Malicki – wszechstronny pianista, zdobywca trzech Fryderyków. Brał udział w bardzo wielu festiwalach: Warszawska Jesień, Wratislavia Cantans, Łańcut, Festiwal Pendereckiego, Wakacyjny Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach. Występuje w Europie, Ameryce Północnej i Południowej, Rosji i Japonii. Ceniony jest przede wszystkim za specjalne recitale humoru muzycznego i niezwykłą umiejętność improwizacji.Ewa Bem – nazywana „pierwszą dama polskiego jazzu”, współtwórczyni zespołu Bemibek, z którym wystąpiła w 1971 roku na Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym „Jazz Jamboree”. Współpracuje z czołówką polskich muzyków jazzowych i najważniejszymi polskimi orkiestrami. Koncertuje w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej. Zdobywczyni dwóch Fryderyków, Złotej Płyty i wielu innych nagród.


 

Na naszym koncercie Ewa Bem zagra przy akompaniamencie Wojciecha Majewskiego – pianisty, którego kompetencje muzyczne oraz wszechstronność pozwalają na wykonywanie zarówno jazzu jak i muzyki klasycznej. W 2001 roku ukazała się pierwsza autorska płyta Majewskiego pod tytułem "Grechuta " zawierająca jazzowe interpretacje kompozycji polskiego piosenkarza i poety.

Maciej Miecznikowski – z wykształcenia śpiewak operowy (bas), otwarty jednak na wiele gatunków muzycznych, między innymi punk i blues. Przez rok był wokalistą Pudelsów, od wielu lat jest liderem zespołu Leszcze, ale występuje również, jako solista w oratoriach Zbigniewa Książka i Piotra Rubika. Śpiewa akompaniując sobie na fortepianie i gitarze.

Ballady i Romanse – zespół założony w 2007 roku przez siostry Wrońskie – Zuzę i Basię – absolwentki szkół muzycznych. Kojarzony ze środowiskiem galerii Raster. Dziewczyny same piszą teksty, muzykę i zajmują się produkcją. Używają instrumentów analogowych, wcześniej przygotowanych podkładów, a nawet sprzętów domowych. Muzyka, którą tworzą wymyka się wszelkim klasyfikacjom. Basia żartuje, że chcą zdetronizować Coco Rosie.
Jacek Lachowicz – jedna z najważniejszych postaci polskiej muzyki niezależnej, przez wiele lat związany był z zespołem Ścianka. Współpracował również z Lenny Valentino przy nagrywaniu płyty „Uwaga! Jedzie tramwaj”, nagrodzonej w 2001 roku Fryderykiem. W 2004 roku rozpoczął solową karierę. Tworzy także muzykę do filmów. Obecnie występuje pod nazwą Lachowicz. W 2007 roku wydał płytę, która zebrała wiele pochlebnych recenzji – na niej znalazł się nagrany wspólnie z Anią Dąbrowską utwór „Płyń”.

NOT – to połączenie sił muzyków z trzech różnych zespołów: Agressivy 69, Cool Kids of Death i Hedone. Debiutancki album grupy „Bad Trip Boys” ukazał się nakładem niezależnej niemieckiej wytwórni Noiseworks. Inspiracje muzyczne oscylowały wówczas zarówno wokół ciężkiego grania typu Swans, Einsturzende Neubauten, jak i popowo-kabaretowych produkcji spod znaku Marca Almonda. W 2007 zespół nagrał cover utworu Joy Division "Atmosphere" na potrzeby „Warszawa. Tribute to Joy Division”.


Aphonia Live Band – Zespół, który tworzy sześciu chłopaków, o różnych doświadczeniach muzycznych, co sprawia, że ich muzyka wymyka się wszelkim schematom. Tutaj funk miesza się z rockiem, dubem, jazzem i energetycznym rapem, a teksty balansują pomiędzy poetyckimi metaforami, a ironią i humorem.
Afro Kolektyw – przez samych muzyków określany jako organiczny hip-hop jazz, w umiejętny sposób łączy rapujący wokal podbarwiony chórkami z żywą, rozbudowaną (instrumenty dęte, gitara, instrumenty klawiszowe, bas, perkusja) jazzowo-funkową sekcją instrumentalną. Zespół słynie z inteligentnych, ironicznych tekstów, z dużą dozą dystansu do świata, siebie i własnej muzyki, często opartych na zaskakujących i absurdalnych skojarzeniach i zabawach słownych.


Wyjątkowo na naszą prośbę koncert i aukcję zgodzili się poprowadzić:Danuta Holecka – dziennikarka i prezenterka TVP Info, która prowadzi również program publicystyczny „Minęła dwudziesta”.
Marcin Wolski – pisarz, dziennikarz i satyryk, a także stały felietonista w „Gazecie Polskiej”, „Wprost” i „Tygodniku Solidarności”. Tworzy cotygodniową audycję „ZSYP” w Programie 1. Polskiego Radia.

0 komentarze:

Prześlij komentarz