czwartek, 15 października 2009

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O AUKCJI, ZALICYTUJ!

Dzięki wsparciu wielu artystów, udało się zebrać przedmioty jedyne w swoim rodzaju:

Olga Tokarczuk podarowała na rzecz Kasi swoją ulubioną drewnianą laleczkę, która zazwyczaj ozdabiała jej biurko, oraz książkę „Bieguni” z podpisem i podziękowaniami.


Andrzej Stasiuk oddał swój przybornik na nici, z którym zjeździł całą Europę. W środku są nie tylko nici, ale także garść forintów, które zostały po ostatniej podróży Andrzeja na Węgry. Nie zabrakło także książki „Taksim” z autografem i podziękowaniami autora.
Natasza Goerke oddała skarby ze swojej podróży do Nepalu: flagę modlitewną, płytę z pieśniami tybetańskimi, latarko-zapalniczkę, a nawet własną kurtkę! I, oczywiście, swoją książkę: „Pożegnania plasmy” wydaną po angielsku - „Farewells to plasma”, wraz z podpisem i podziękowaniem.

Piotr Siemion podarował swój nóż podręczny, a także książkę „Niskie łąki” z podpisem i podziękowaniem.

Prawdziwą gratką dla miłośników starych książek będzie aukcja białych kruków z kolekcji Pawła Dunina-Wąsowicza. Paweł oddał na rzecz aukcji książkę „Staroświecki sklep” z 1938 roku, napisaną na konkurs literacki Wedla, zawierającą unikalne ilustracje drzeworytowe, przedwojenne wydanie powieści Kazimierza Przerwy Tetmajera „Zatracenie” w dwóch tomach oraz powieść fantastyczną „Zdobywcy przestworzy” Leonarda Życkiego-Małachowskiego.Mamy też coś specjalnego dla fanów Felicitas Hoppe: pierwsze niemieckojęzyczne wydanie jej książki „Pigafetta” z 1999 roku, wraz z autografem Autorki!


Będziemy licytować także książki z autografami: Tomasza Piątka, Janusza Rudnieckiego, Sylwii Chutnik, Marty Dzido, Dawida Kornagi, Tadeusza Dąbrowskiego, Angeliki Kuźniak, Janusza Andermana, Macieja Sieńczyka oraz Normana Davisa, Felicitas Hoppe, Diny Rubiny.

Fani T.Love będą mogli wylicytować oficjalną biografię zespołu „Potrzebuję wczoraj” z podpisem Muńka Staszczyka i Autorki Magdy Patryas.

Mamy też coś dla fanów Żywiołaka:dwie płyty "Nowa Ex-tradycja" z autografami muzyków, a także "Muzyka Psychodelicznej Świtezianki" i Minialbum oraz koszulkę z zespołem w rozmiarze L.


Miłośnicy sztuki także znajdą coś wyjątkowego: Maciej Sieńczyk podarował swoje oryginalne ilustracje do książki „Lubiewo” Michała Witkowskiego, złożone w harmonijkę.
Fotografka, scenarzystka i podróżniczka Agnieszka Kruk przekazała swoje pełne ciepła fotografie, które można było oglądać na wystawie w warszawskiej Arkadii i w Empiku.

Artystka Paulina Bachleda oddała swój obraz „Przedmioty uprzedmiotawiają”, wykonaną techniką mieszaną pracę „Popraw mi się” oraz rysunki.
A fotografka Aleksandra Pavoni podarowała na aukcję swoje Bergmanowskie pejzaże

 

 
Zapraszamy serdecznie!!
Aukcja będzie się odbywać w przerwach między koncertami


1 komentarze:

Buła pisze...

same rarytasy:)

Prześlij komentarz